Prosinec v Čekance

Milí rodiče,

posíláme upřesnění akcí, které nás čekají v prosinci.

 

Na zkouškách budeme dávat dětem kroje, starším je můžeme vyměnit za větší. Kroje dostaváte půjčené na celou dobu působení v Čekance, budete je sami prát a žehlit a starat se o ně. Bílé cvičky můžeme půjčit, pokud máme velikost. Bílé punčocháče a červené mašličky prosíme pořídit z vlastních zdrojů.

 

V úterý 6.12. máme Mikulášskou Čekanku, koná se normálně na sále, žádný živý Mikuláš se nedostaví, jen bude taková tematická hodina s překvapením.

 

Ve středu 21.12. bude zpívání u vánočního stromu, které se koná od 16 h na náměstí ve Velké Bystřici. Děti budou zpívat koledy (asi v 16:30) ve venkovních krojích spolu s kapelou MS Band. Následuje pouštění skořápkových lodiček po náhonu – dobrovolné, v doprovodu rodičů.

 

Ve druhý svátek vánoční 26.12 od 17 h (sraz dětí bude dříve) se koná Štěpánské koledování na sále KD. Je to vystoupení celého souboru Haná, bude trvat asi hodinu. Děti budou tancovat v krojích. Pokud se ze závažných důvodů Vaše dítě nemůže vystoupení zúčastnit, prosíme, abyste nám to sdělili předem.

 

Další podrobnosti vám včas sdělíme, dotazy probereme na zkouškách.

Děkujeme předem za spolupráci.

Pěkný den 🙂

 

Hanka a Lenka